sistem@sistemkoleji.k12.tr
+90 332
261 18 18
350 40 50
 
 
Sistem İlkokulu
Sistem İlkokulu
Etkinlikler
Rehberlik
Foto Galeri
Yemek Listesi
Zaman Çizelgesi
 
Sistem İlkokulu

 

İnsanların uzun yıllar boyunca unutamadıkları tek öğretmenleri sınıf öğretmenleridir. Çünkü sınıf öğretmenlerimizin çocuklarımızın gelişimine, hayata hazırlanmalarına katkıları çok fazladır.

Sistem Eğitim Kurumlarında mesleğini ve çocukları çok seven sınıf öğretmenleri görev yapmaktadır. Birinci sınıfa kayıt yaptıracak öğrencimiz velisi ile birlikte sınıf öğretmeniyle tanışır. Eğitim sürecinin nasıl süreceği ve eğitimdeki amacın uzun uzun görüşüldüğü bu ilk tanışmada öğrenci velisi öğretmenini, sınıf öğretmeni de öğrencisini tanımış olur.

Bu yaşlarda çocukların mutlu bir şekilde öğretmenini ve okulunu severek eğitim alması oldukça önemlidir. Öğretmenlerimiz dördüncü sınıfa kadar sıralama sınavları yapmazlar. Çocuklarımız kesinlikle birbiriyle kıyaslanmaz ve yarıştırılmaz.

Temel bilgilerin kazandırıldığı bu yaşlarda çocuklarımız; doğru alışkanlıklar edinirler. Arkadaşlarını seven, paylaşmasını bilen, aile ve yurt sevgisi gibi kavramları öğrenerek yetişen öğrenciler iyi insanlar olarak hayata hazırlanırlar.

Teknoloji ile tanışan çocuklarımız yine bu yaşlarda resim, müzik derslerinde yeteneklerini görür ve güzel sanatlara ilgi duyarlar.

Spor yapma alışkanlıkları kazanan öğrencilerimiz dördüncü sınıftan itibaren artık sınavlarla tanışarak test çözme ve öğrendikleri bilgileri doğru kullanma çalışmalarına başlarlar.

Dijital dünyanın tam ortasında doğan ve Z kuşağı diye adlandırılan bu çocuklar dış dünyayla çok erken tanışıyorlar.

Tüketim odaklı büyüyen, sosyal yönleri zayıf, aynı anda birden fazla işle uğraşabilen ve çoğu zaman kural tanımayan bu kuşağın bu yaşlarda çok iyi eğitimcilerden ders almaları gerekir.

Başarılı sınıf öğretmenleri bu çocukları ekrandan kopararak gerçek hayatın içine alır ve hayata güzel bir başlangıç yapmalarını sağlarlar.