sistem@sistemkoleji.k12.tr
+90 332
261 18 18
350 40 50
 
 
Rehberlik
Sistem Anadolu Lisesi
Rehberlik
Foto Galeri
Etkinlikler
Yemek Listesi
Zaman Çizelgesi
 
Rehberlik

Ortaokulu bitirip liseye başlayan öğrenciler dokuzuncu sınıfta rahatladıklarını hissederek sene başlarında bu yıl fazla çalışmamıza gerek yok duygusuna kapılırlar. Rehber öğretmenlerimiz çok hızlı bir şekilde bu dönemin sağlıklı bir şekilde geçilmesi için çalışmalar yaparlar. Örneğin tam bu dönemde gerçekleştirilen üniversite gezileri çocuklarımızda yüksek motivasyonu sağlayıverir.

Dokuz ve onuncu sınıf öğrencilerinin okullarını ve öğretmenlerini sevmeleri onbir ve onikinci sınıflarda başlayacak olan sınav hazırlıkları için oldukça önemlidir. Rehber öğretmenler bu yaş gruplarının kendilerini rahatça ifade edebilmeleri için çalışmalar yaparlar. Birçok sosyal etkinlikte göre alan bu öğrenciler artık arkadaş çevreleriyle birlikte güvenilir ve iyi insan özelliklerini de kazanmışlardır.

 

Son yıl artık sınav yılıdır. Sınav hazırlıkları yazın okullar açılmadan başlar. Rehber öğretmenler sene boyunca bu öğrencilerimize hiçbir stres ve sıkıntı yaşatmadan son derece sağlıklı bir sınav yılı geçirmeleri için önemli çalışmalar yaparlar.