sistem@sistemkoleji.k12.tr
+90 332
261 18 18
350 40 50
 
 
FEN LİSESİ
Sistem Fen Lisesi
Rehberlik
Foto Galeri
Etkinlikler
Yemek Listesi
Zaman Çizelgesi
 
Sistem Fen Lisesi

 

         Konya’mızın en başarılı öğrencilerinin eğitim gördüğü Fen Lisemizde geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek amaçlanır.

Fen Bilimlerine ilgi duyan ve bu alanda büyük başarılar elde eden öğrencilerimiz okulumuza TEOG sınav sonuçlarına göre kayıt yaptırırlar.

Otuzbeş yıldır sektörde önemli başarılar elde eden Sistem Eğitim Kurumlarında çağdaş, bilimsel eğitim verilirken akademik başarıyla birlikte çocuklarımıza ülke sevgisi, sorumluluk ve özgüven duyguları da kazandırılır.

Sistem Fen Lisemizden mezun olan öğrencilerin ülkemizin geleceğine yön verecek, araştırmacı, yenilikçi, fen ve bilim dallarında donanımlı bireyler olarak yetişmeleri amaçlanır.

9-10 ve 11. sınıflarda yoğun matematik ve fen dersleri gören öğrencilerimiz, 12. sınıfta ise sınav başarısı için önemli hazırlıklar yaparlar.

Derslere okullar açılmadan bir ay önce başlayan bu öğrencilerimiz bir önceki sınıflarda anlatılan konuları yeniden hatırlayıp tekrar ettikten sonra 12. sınıf derslerine başlarlar.

Değişen sınav ve soru çeşitlerini yakından takip edebilen öğretmenlerimiz çocuklarımızı yeni nesil yayınlarla ve sorularla sınavlara hazırlarlar. Her hafta bir TYT-AYT denemesi çözen öğrencilerimiz sınav yaklaştıkça hafta sonlarını da okulumuzda değerlendirerek tüm hazırlıklarını mükemmel bir şekilde tamamlarlar.

Sistem Eğitim Kurumlarında akademik başarıyla birlikte her öğrencinin yaratıcı yönü, ilgi alanı ortaya çıkarılarak geliştirilir. Farklı gezi, araştırma ve etkinliklerle mesleklerin tanıtıldığı çalışmalar, öğrencilerimizin motivasyonunu artırır.

Deneyimli rehber öğretmenlerimizin çok yakından izlediği öğrencilerimiz zorlandıkları ders ve konulardan bire-bir etütler alma imkanları bulurlar.

Çocuklarımızı hem hayata hem de sınavlara hazırlayan Fen Lisemizde öğrencilerimiz yeteneklerine uygun olarak sanatsal ve sportif alanlarda da önemli çalışmalar yürütürler.