sistem@sistemkoleji.k12.tr
+90 332
261 18 18
350 40 50
 
 
Sistem Anadolu Lisesi
Sistem Anadolu Lisesi
Rehberlik
Foto Galeri
Etkinlikler
Yemek Listesi
Zaman Çizelgesi
 
Sistem Anadolu Lisesi

 

 

 LGS sonuçlarına göre Anadolu Lisemize kayıt yaptıran öğrencilerimiz Türkiye’nin en donanımlı sınıflarında eğitim görürler.

Çocuklarımızın kıyaslanmadan, yarıştırılmadan aldıkları eğitim onları en güzel şekilde geleceğe hazırlar.

Okulumuza mutlu ve istekle devam eden öğrenciler deneyimli öğretmenlerimizden önemli ve kalıcı bilgiler alırlar.

Her öğretim yılında bir önceki yılın konularının da hatırlatıldığı ve tekrar edildiği çalışmalarla müfredata uygun çalışmalar yürütülür.

Ezberleme ve bilgi yükleme sistemlerindeki başarısızlıkları iyi bilen eğitimci arkadaşlarımız, okuduğunu anlama, sentez ve yorum yapma tekniklerine göre ders anlatır ve dersleri sevimli hale getirirler.

9-10 ve 11. sınıflarda yeni sınav sistemlerine uygun özgün sorularla deneme sınavları uygulanarak sınav teknikleri geliştirilir.

12. sınıflar çalışmalarımızın en yoğun geçtiği ve önemli sınav hazırlıklarının yapıldığı sınıflardır.

Yazın okullar açılmadan bir buçuk ay önce eğitimlerine başlayan bu öğrencilerimiz hiçbir kurs ve özel derse ihtiyaç duymayacak şekilde sınavlara hazırlanırlar.

Ortalama 20 öğrencinin ders gördüğü sınıflarımızda aktif öğrenme modelleri ile akıllı tahtalarda binlerce farklı soru çözme imkanı bulurlar. Her hafta bir TYT ve AYT denemesi çözen öğrencilerimiz katıldıkları sınavlarda önemli başarılar elde ederler.

Öğrencilerimize ileride seçecekleri meslekleri tanıma konusunda etkinlikler düzenlenir. Bu etkinlikler motivasyonları artırırken doğru meslek seçimi konusunda da öğrencilerimize yardımcı olur.

Yıl içerisinde tüm çalışmalarını rehber öğretmenlerimizle planlayan öğrencilerimiz okumaya, araştırmaya, spora ve görsel sanatlara vakit ayırırlar.